Razer'dan Apple'ın Yeni MacBook Pro'suna Küfürlü Gönderme!

Birçok markanın Twitter üzerinden birbirlerini eleştirdiklerini biliyoruz. Fakat Razer, Apple'a yönelik tweetiyle oldukça kötü bir çizgi çizdi.

Apple'ın geçtiğimiz günlerde düzenlendiği etkinlikte yeni MacBook Pro modellerini tanıtmıştı. Touch Bar ile benzer nitelikteki dokunmatik ekranının ilk defa Apple tarafından kullanılmadığını, daha öncesinde Razer'ın Blade serisinde dizüstü PC'lerinin bazılarında klavyenin haricinde benzer dokunmatik ekran ile geldiğinden söz etmiştik.

Razer, bu duruma kızmış olmalı ki, popüler sosyal medya uygulaması Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak sert bir dille eleştiride bulundu. Paylaşımında Apple MacBook Pro'daki Touch Bar'ı ve SD kart girişinin bulunmamasını eleştirmek üzere "You call yourself Pro? S my D." yazılı bir tweet yayınladı.

Bu tweetin paylaşılmasının ardından Razer, "Kendine Pro mu diyorsun?" şeklinde başlarken, SD kartın S ve D harfleriyle yapılan cinsel içerikli göndermeleri, takipçilerini bir hayli rahatsız etti. Razer ,aldığı tepkilerden hemen sonra özür mesajı yayınladı. Ancak belirtmek gerekiyor ki tweete destek veren takipçilerin sayısıda oldukça dikkat çekti.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.