S-Pen Hoparlör ile Kavuşuyor

Samsung, Üzerinde hoparlör olan S-Pen kaleminin patentini Samsung aldı.

Galaxy Note serisi olan ve cihazlarla uyumluluk gösteren kalem şeklindeki hoparlör telefonlardan bağımsız olarak hizmet verebilecek. Aynı zaman da "S-Pen" Galaxy Note ürünleri arasında yazılım düzenini sağlamak için daha işlevsel olabilecek.

Samsung S-Pen Artık Hoparlörlü
Hoparlör desteği olan S-Pen'i sınıfta, mecliste, toplantı veya bir topluluk önünde kullancılara hizmet vermek amaçlı olarak da kullanılabilir. Cihazın herhangi bir akıllı telefon ile bütünleşmesi durumunda var olan ses düzeyi maxsimum iki katına çıkacaktır. Cihazlarda bağlantının kesilmesi durumunda akıllı telefonlarda bağlanntı devam edebilecek.

Su yalıtım tekniğini de içinde barındırdığından dolayı su geçirmez özelliğe sahip olacak. Sonraki zamanlarda sanal gerçeklik gibi diğer tüm teknolojik aletler ile bütünleşebilme olasılığının var olduğu da Ubergizmo'nun haberleri arasında yer alıyor.
S-Pen'in patentini almak için Mart 2016'da başvuru yapan Samsung, 2017 yılında Samsung Galaxy S8 olarak piyasaya geliyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.