Samsung Galaxy Note 7 için Koruyucu Özel Tasarım Bir Kutu Tasarladı!

Samsung, patlamlar sonucunda geri çağrısı yaptığı Galaxy Note 7'lerin tamamının gelmemesine çözüm olarak patlamaya karşı özel tasarım bir kutu geliştirdi.

Sorun yaşamak istemeyen cihaz sahipleri bu kutu da Note 7'lerini koruyabilecek.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7'nin devrinin tamamen sona erdiğini ifade etmiştik. Samsung her ne kadar üretimi durdurmuş da olsa Note 7'nin varlığı silinecek gibi değil. Tam olarak 2.5 milyondan fazla satılan Note 7'ler, tek tk toplanmaya başlanmıştı. Fakat toplama çağrısına uymayan Galaxy Note 7 kullanıcılarının sorun yaşamaması adına özel tasarım kutu tüketicilerle buluşmaya geliyor.

İyileştirmek adına geri toplanan Galaxy Note 7'lerin de patlamalarının ardından özellikle Amerika'da geri çağırmadaki en büyük sorun UPS ve FedEx gibi dev kargo firmaları olmuştu. Nedeni ise patlama risk taşıyan bir cihzı araçlarında istememesi. Samsung son çare olarak UPS Ground servisi ile anlaşarak özel bir patlamaya karşı korumalı kutu tasarladı. Kullanıcıların Galaxy Note 7'lerini nasıl kutuya yerleştirdiklerini anlatan bir video ile anlatımı sunan Samsung, bu şekilde UPS'e iade edilmesini istiyor.

Cihazı öncelikle antistatik bir poşet içerisine almanız sonrasında ise en küçk kutu içerisine, ardından orta boy kutuya ve en son olarak da büyük etrafı seramik elyaf ile kaplanmış ısı yalıtımlı kutuya koymanız isteniyor.

Doğrusunu söylemek gerekirse yılın en iyi telefonu olarak seçilmişken birden bu duruma dümek içler acısı olsa gerek. Galaxy Note 7'nin verdiği zararlar Samsung'u maddi ve manevi olarak epey bir sarstı. Çabuk çözümler üreten Samsung'un bu çözüm yolunu video şeklinde izlemeye ne dersiniz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.