Samsung, Galaxy Note 7 Üretimine Son Verdi!

Son zamanlarda yaşadığı patlamalarla adını duyduğunuz Galaxy Note 7, yanma haberlerinin ardından Samsung tarafından üretimi durduruldu.

Samsung’un yüz karası haline gelene Galaxy Note 7, firmayı ciddi sıkıntıya sokmakla beraber aynı zamanda imajını ciddi derecede zedelemişti. Aslında hatırlatacak olursak Galaxy Note 7 yılın en iyi telefonu halindeyken böyle düşüş yaşadı.

Gelişen hatalar nedeniyle patlamaların ve eleştirilerin sonu gelmedi. Sorunun giderilmesi üzere bildiğiniz gibi tüm Galaxy Note 7'ler toplanmıştı. Geri çağrısına uyup cihazları teslim eden kullanıcılar değişimden memnun kalmıştı.

Güvenli ve sorunsuz nir üretim sağlamak isteyen Samsung, adının karalanmasından korkup yeni üretime dahil edeceği telefonu Galaxy S8'de böyle bir güven sarsıntısına uğramak istemiyor.Yenilen Galaxy Note 7 satışlarında beklenilen satış gelmedi. Kullanıcıların değişimden gelen cihazda birkaç patlamanın daha gerçekleştiğini belirtmesinden sonra Samsung, Galaxy Note 7 üretimini tamamen durdurdu.

Peki Sizce Galaxy Note 7 Üretiminin Durdurulması Samsung'un İmajını Nasıl Etkileyecek?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.