Samsung, Galaxy Note 7'ye Rağmen Rekorda!

Galaxy Note 7 krizine rağmen Samsung üçüncü çeyrekte hisse rekoru kırdı.

Samsung bugün yılın 3. çeyreğinin mali tablosunu açıkladı. Beklenilenin aksine birşey oldu. Galaxy Note 7 ile imajını bir hayli çizdiren Samsung buna rağmen hisseleri düşmedi. Aksine arttı. Sürekli olarak patlayan telefonu düşüşe sebebiyet vermedi.

Peki bu nasıl oldu?
Samsung her ne kadar mobil pazarda adını sık duyuruyor olsa da akıllı telefon satışları dışında beyaz eşya, tüketici elektroniği, OLED ekran pazarı, dijital kameralar, ağ donanımları, masaüstü ve dizüstü bilgisayar sektöründe de kendini gösteriyor. Tüm bunların yanında Note 7'nin lafı olmuyor ve devede kulak kalıyor.

Samsung'un bugün itibariyle geçen yıla oranla yüzde 14'lük bir artışı bulunuyor. En değerli 7. marka olup şirketin şuan ki değeri 51 milyon 808 bin dolar olarak belirlenmiş oldu. Başarı listesinden adını sildirmeyen Samsung'u Galaxy Note 7 etkilememiş oldu.

Peki siz Samsung'un bu başarısını nasıl buluyorsunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.