Samsung, Galaxy S8 Edge İle Tozu Dumana Katmaya Geliyor!

Samsung'un Note 7 faciasının ardından ilaç gibi gelecek yeni amiral gemisi Galaxy S8 Edge, kötü izlenimleri yok etmek için geliyor.

Bildiğiniz üzere Samsung, yaşanan rezaletin hemen ardından telafi amaçlı yeni telefonları için çalışmalara başlamıştı. Akıllarda yer edinen tüm kötü izlenimleri yok etmeyi hedefleyen Samsung, üst seviyeli yeni amiral gemisi ile tozu dumana katmaya hazırlanıyor. Tabi ki gözler şuan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Edge üzerinde. Edge modellerinde ekranı ve bataryayı baz alarak çalışma girişimlerine gire Samsung, bu sene piyasaya sürdüğü telefonu Galaxy S7 Edge'den ilham alarak onun ışığında ilerlemiş gözüküyor.

Galaxy S8 Edge'nin Özellikleri

- 5.5 inç boyutundaki Super AMOLED ekran

- 3840 x 2160 piksel çözünürlülük

- 806ppi

- Snapdragon 830 ve Exynos 8895 çipseti

- 6 GB ya da 8 GB RAM

Samsung 2017 yılının Mart ayında Galaxy S8 Edge'yi Piyasaya sürecek. Ne yazık ki Note 7'de oluşan sorunlardan dolayı tanıtım tarihi iki hafta kadar gecikme gösterecek. Mobil Dünya Kongresi'nde lansmanının yapılması bekleniyor. Yazılımsal olarak Note 7'nin iyileştirilmiş yapısı ile gelecek. Aynı zamanda %80 gibi devasal bir ekran ile geleceği belirtiliyor. Bakalım bu defa Galaxy S8 Edge nasıl bir yol çizecek..

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.