Samsung Galaxy S8 için Snapdragon 830 Üretiyor!

Samsung’un üreteceği Snapdragon 830, seneye Galaxy S8 modeline özel olarak geliştirilmesi bekleniyor.

Samsung, Snapdragon 830 yonga setini üretmek amacıyla Qualcomm ile anlaşma yaptı. Fakat Galaxy S8'de Snapdragon 830 yer alıp almayacağı merak konusu.

Dünya'nın en önde gelen üreticilerden biri olan Qualcomm, mobil işlemci konusunda büyük başarıya sahip. En son ürettiği Snapdragon 821 işlemcisini telefonlarda kullanıma sunan şirket, herkesin 2017'de çıkması beklenen Snapdragon 830 yonga setinin üretilmesi bekleniyor. Samsung'un ana vatanı olan Güney Koreli dev teknoloji şirketi, bir sene içerisinde duyuru yapabilir.

Yalnızca Galaxy S8 İçin Üretilecek!

Samsung bu çip ile 10 nm süreci kullanarak yapması bekleniyor. Bu yenilikçi süreç dahilinde iki şirket arasındaki bağların ve iş birliğinin kuvvetlenmesi söz konusu. İddialara göre bu sürece FoPLP (Fan-out Paneli Seviye Paketi) adı verilecek ve baskılı devre kartları için ihtiyaçları yok etmek için çalışılacak. Böylelikle maliyette azalma hedeflenirken ayrıca I/O portları daha rahat bir şekilde entegre edilecek.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.