Samsung Galaxy S8'in işlemcisi Belli Oldu

Samsung Galaxy S8 işlemcisi Geekbench'in testleri doğrultusunda tüm netliği ile belirlendi.

10nm ve 14nm teknolojisi ile ilgili şirkete ait bilgileri deşifre etmeye çalışan Samsung'un üst düzey bir yetkilisinin geçtiğimiz günlerde tutuklanması ve bu tutuklanmanın raporlardaki nedeninin Galaxy S8 üzerinden 10nm olarak kullanmayı planladığı için olduğu belirtildi.

Verilen bilgilere göre cihaz ARM ile Exynos 8895 yeni işlemci ve Mali-G71 GPU özelliğine sahip olacak. Yeni GPU’nun Exynos 8890 destekli Galaxy S7 üzerinde bulunan Mali-T880 GPU MP12’ye göre 1.8 kata kadar daha güçlü olduğu söyleniyor. Aynı zaman da bu grafik işlemcisi GFXBench testlerine göre Snapdragon 830’a göre daha hızlı olacak.

Vulkan, OpenGL ES 3.2 GPU Bilgisayar ve Android RenderScript gibi teknolojileri desteklemekle beraber Mali-G71 Bifrost adında yeni bir mimari kullanıyor. Tam anlamıyla uçtan uca biz çözüm olarak tasarlanmış.
Saatte 850MHz hızına sahip aynı zaman da ünite Mali-T880 GPU'ya çift verim sağlıyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.