Samsung, LG ile Galaxy S8 için Anlaşabilir!

Samsung yaşadığı sıkıntılı günlerin ardından Galaxy S8 için kolları sıvadı. Bataryası için LG ile anlaştığı yönünde bilgiler var..

Samsung'un başını ağrıtan Note 7'den sonra Galaxy S8'de bu batarya sorunu olur mu diye kullanıcılar düşünmüyor değil. Samsung'ta kullanıcılarının güvenini almak için elinden geleni yapıyor. Note 7'lerin yaşamış olduğu pil probleminden sonra yaşanan patlamalar sonrasında uçağa alınmasına yasak konulmuştu. Tüm bunlardan sonra Samsung bu cihazları toplama kararı aldı. Öyle ki 2. el Samsung Note 7'lerin bile iadesini kabul etti.

Samsung yaşamış olduğu bu sıkıntılı günleri geride bırakarak yeni güzel günler istiyor. Bu nedenle Galaxy S8'in bataryası için ciddi önlemler alıyor. Note 7 defterini kapatmak için LG ile anlaştığı yönünde iddialar var. Ancak bu iddiaları güçlendiren durumlar da var. Bildiğiniz üzere bu iki teknoloji devinin ilk anlaşması değil. Daha önce LG'ye bağlı olan LG Innotek'in üretmiş olduğu kamera modülleri noktasında iki şirket birlikte çalışmayı sürdürmüştü. Galaxy S8 için de pillerin üretimini LG yapabilir.

Peki ya siz Samsung'un bu hamleyle kullanıcılarının güvenlerini geri alabileceğini düşünüyor musunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.