Samsung, Note 7 Faciasını Galaxy S8 İle Örtmeye Çalışıyor!

Samsung, Galaxy Note 7'de yaşadığı facianın adına verdiği zararı telafi etmek için böyle bir çözüm bulabilir.

Bilindiği üzere yaşanan patlama ve batarya sorunlarının ardından zedelenen ismini kurtarmak adına Samsung, Galaxy Note 7'lere geri çağırdığını duyurmuştu. Aynı zamanda şirket, Dünya genelindeki tüm Galaxy Note 7 satışlarına son vermişti. Bu geri çağrıdaki en önemli nokta, alınan telefonların kullanıcılara değişim sağlanarak sorunsuz bir cihaz kullanmalarını sağlamaktı.

Geri çağı programına uyup telefonların değiştirilmesinden sonra Samsung'un satışların aynı hızda devam etmediği ortaya çıktı. Diğer yandan bazı analistler de Samsung'un bu durumdan gelecek yıl piyasaya sürülecek. Bazılarına göre yeni çıkacak Galaxy S8'in büyük bir avantaj sağlayacağı düşünülüyor. Samsung'un yaşadığı zararı telafi etmek isteyeceği aşikar.

Analistlerin de firmanın amiral gemisini olduğundan erken piyasaya sunarak kendini temize çıkarmayı düşünmekte. Şuan sadece tahmini olarak erken sunulması beklenen Galaxy S8'in, satışları hızlandırmak adına gelebileceğini söyleyebiliriz.

Firmanın Galaxy S amiral gemisi modellerini geleneksel olarak Şubat ayında gerçekleşen MWC etkinliklerinde tanıttığını yineleyelim.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.