Samsung Note 7'den Beklenen Satış Yine Ertelendi

Batarya sorununun olduğu tespit edilen Samsung Galaxy Note 7 bilindiği üzere geri çağrılmıştı. Fakat bu süre 3 gün sonraya ertelendi.

Bunun sebebinin de Güney Kore'de Note 7'lerin satışına 1 Ekim 2016 tarihinde yapacağını açıkladı.
Açıklamada yer alan başka bir ifade ise şirketin Güney Kore'de Note 7'lerin geri çağırma işlemlerini bitirmek adına böyle bir karara vardığını ifade etti.

Az Buz Değil 2 Buçuk Milyon Note 7 Geri Çağrıldı

Aşırı ısınma sonucunda 10 ülkede yaklaşık olarak 2 buçuk milyon telefon geri çağrıldı. Teknoloji Devi olan Güney Kore, pazar günü yaptığı açıklama da 200 bin korelinin telefonlarını iade ettiğini belirtti. Geri kalan note 7'lerin ise değişiminin sağayacağını söyledi.
Geri çağırmanın satışları yavaşlatıp olumsuz etki bırakmaması adına böyle bir yöntem izlediğini belirtmişti.

Samsung Türkiye, Sorun Tespit Edilen Note 7 İçin Açıklama Yaptı

Açıklama da yer alan Samsung'un Türkiye ofis kullanıcıları değişim programına katılmaya davet etti.
Programın en hızlı şekilde sürdürüldüğünü ve en kısa zaman da değişim ve iadelerin yapılması gerektiğini vurguladı.
Sosya medyada da yer alan Galaxy Note 7'de meydana gelen sorunların tamamen bataryadan kaynaklandığı ve patlamalarında bu sebepten çıktığı iddialar arasında.

Peki Siz Neler Düşünüyorsunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.