Samsung, OLED Ekran Fabrikası Kuruyor!

Samsung, söylentilere göre OLED ekran fabrikası kurmaya hazırlanıyor. İşte OLED ekran denildiğinde akıllara gelen tek isim olan Samsung cephesindeki gelişmeler..

Analitik sektördeki içerdekilere göre Samsung, OLED ekran üretiminde küresel lider olarak yeniden teyit edecek başka bir OLED fabrikası kurmaya hazır olabilir.

Fabrika Güney Kore'de iki aşamalı olarak inşa edilecek. İnşaatın ilk aşaması altı aydan bir yıla kadar sürecek ve 2019 yılında OLED ekran panelleri üretimine başlayacak.

İkinci aşamada da yeni fabrika genişletilecek ve 2021 yılına kadar tamamlanacak. Yeni fabrikanın A5 olarak anılması ve Çin'de bulunan mevcut A3 fabrikasından %30 daha fazla verim sağlaması bekleniyor.

İkincisi, Apple'ın OLED panelleri için gelecekte beklenen talebi nedeniyle üretimini en üst düzeye çıkarmak için 2015'ten beri genişledi, ancak bunun, tümünün karşılanması için yeterli olmayacağı düşünülüyor.

Ayrıca Apple'ın, 2018 iPhone'ları için 180 milyon OLED ekran paneli anlaşması imzaladığı söylentinin dolaştığı söyleniyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.