Samsung Yatırımda Rekor Kırdı!

Samsung, çipsetleri ve flash bellek gibi üretimlerine ciddi bir yatırım gerçekleştirdi.

Samsung'un sonraki üretimlerde sadece müşteri isteklerine cevap verecek teknolojiler üreteceğini duyurmuştuk. Ancak şirket bu konuyu çok fazla ciddiye alarak 24 milyonluk yatırım yaptı. Yarı iletken üretimi oldukça iyiye giden ve OLED ekran üretiminin de arkasından gelmesi büyük etki yaratmış olmalı.

2017 yılı içerisinde donanımsal ve yazılım açısından şahane telefonarı kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanan Samsung, yeni amiral gemisi olarak tanımladığı Galaxy S8'e özel ilk 10nm işlemcileri Exynos 8895 ve Snapdragon 830’u üretecek.

Aynı zamanda firmanın, Apple'ın seneye görücüye çıkaracağı iPhone modelleri için OLED panelli ekran ile geleceği hakkında söylentiler var. Böylelikle Samsung'un neden bu kadar büyük bir mevlalık yatırım yaptığını anlamış olduk.

Samsung'un kötü günlerinin sonrasında toparlanıp çalışmalara başladığı yeni telefonlarında esnek OLED ekran özelliğini kullanması tahmin ediliyor. Böyle giderse taleplerin sonu gelmeyecek gibi görünüyor...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.