Samsung Yeni Bebeğine İsim Arıyor!

Samsung, yeni telefonu Galaxy S8'de kullanacağı sanal asistanı için kız ve erkek isim arayışına girdi. İki versiyon olarak gelecek sanal asitan isimleri peki ne olacak?

Bildiğiniz üzere Samsung, Siri'nin geliştiricisini satın almış ve "S Voice" adında bir kişisel sanal asistan geliştirmişti. Bu yeniliğini son amiral gemisi Galaxy S8'de kullanacağını belirtmesinin ardından kız ve erkek olarak iki versiyon şeklinde sunacak Samsung, isim arayışı içerisine girdi.Bu asistan Apple Siri, Microsoft Cortana ve Google Assistant kadar gelişmiş değil fakat oldukça merak ediliyor gerçeğini göz arda edemeyiz.

Yeni asistan Bixby’nin piyasadakilere göre daha iyi olması bekleniyor. Samsung’un geliştirdiği yeni sanal asistanı Bixby, önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S8 modellerinde kullanılacak. Bixby’nin Apple'ın kişisel asistanı Siri’ye rakip olması bekleniyor.

Sanal asistan ile ilgili gelen bir başka bilgiye göre Samsung’un sanal asistanının kadın ve erkek olarak iki ayrı sürümü olacak ve bu iki ayrı sürüme farklı isimler verilecek. Samsung'un marka tescillerini gerçekleştirdiği bu isimlerden birinin adı Bixby, diğeri ise Kestra olacak.

Samsung’un göz bebeği sanal asistanı için marka tesciliğini aldığı isimlere aşağıdaki görsellerde inceleyebilirsiniz...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.