Samsung'dan Yeni Kablosuz Şarj Aletleri!

Samsung tarafından yapılan son başvurularda kablosuz şarj cihazları konusunda yeni gelişmelerin yaşandığı ve 3 yeni cihazın hazırlık aşamasında olduğu öğrenildi.

Samsung pek çok alanda ilkleri başarmak adına değişik projeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla ilgili son olarak iris tarayıcısı özelliği ile gündemden düşmeyen Samsung bugün gündemde yeni projeleriyle yer aldı. Kablosuz şarj aletlerinin üretimi için farklı projeler üzerinde çalışan Samsung'un 3 yeni cihaz ile piyasaya girmeye hazırlandığı belirtilirken kablosuz şarj cihazlarının tanıtılması sektördeki en büyük ihtiyacı da karşılamış olacak.

Eş Zamanlı Çalışacak

Samsung tarafından yapılan yeni patent başvuruları ile birlikte bu cihazlar hakkında bilgi sahibi olmak mümkün olurken hem akıllı telefonların hem de akıllı saatlerin eş zamanlı olarak yeni şarj cihazları ile şarj edilebileceği açıklandı. Bu bakımdan kullanıcıların herhangi bir kablo bağlantısına gerek kalmadan telefonlarını kablosuz bir şekilde şarj edebilmesi Samsung'un yeni teknolojileri ile birlikte mümkün.

Üstelik şarj cihazlarının aynı zamanda birden fazla cihazı şarj edebilecek olması bu konuda kullanım kolaylığı sağlayacak. Bir evde takılı kalacak şarj cihazı böylece aile üyelerinin kablo bağlantısı kurmadan telefonlarına istediği zaman şarj edilmesini sağlayacak. Alandan ve zamandan tasarruf sağlayacak bu özellik sayesinde pek çok toplu alanda da bu şarj cihazlarının kullanıma sunulması ve kullanıcıların işlem yaptığı sırada telefonlarını şarj edebilmesi mümkün olacağı tahmin ediliyor