Samsung'tan 2020 Yılı İçin SSD Çıkışı!

Samsung, SSD'lerin fiyatlarının 2020 yılında düşebileceğini yaptığı bir basın açıklamasında duyurdu.

Son zamanlarda HDD'ye oranla depolama kapasitesi daha fazla olan SSD'ler büyük bir katkı sağladığından dolayı tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başardı.
Kullanıcıların da tercihi olan SSD, HDD ile kıyaslanırsa yüksek fiyatlarıyla dudak uçuklatıyor. Geçtiğimiz yıllardaki fiyatların daha ılımlı olduğu SSD'ler HDD karşısında pahalı imajını bozmuyor. Samsung'tan gelen açıklama doğrultusunda bu sürenin çok az süreceğini söyleyebiliriz.

Samsung'un yapmış olduğu bir basın açıklamasında SSD ile ilgili gelen tüm sorulara cevap verdi. Özellikle son yıllarda 3D NAND yapısıyla beraber, SSD çözümlerinde önemli gelişim gösteren firma, SSD'lerin fiyatları konusunda fazlasıyla iyimser.

Samsung'a göre SSD'ler 2020 yılında HDD'lere oranla tercih edilebilirliğini arttıracak. Bununla beraber sebebinin GB başına fiyatların düşebilme olasılığının olduğunu gösteriyor. Güney Kore'li olan şirket, tahminleri ışığında 2020 yılında 512 GB SSD'nin fiyatı, günümüzün 1 TB'lık HDD fiyatına den gelebileceğini belirtti.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.