Samsung'tan Apple'a 119 Milyon Dolarlık Tazminat!

Apple ile Samsung arasındaki patent davası nihayet sonuca erdi.

Samsung ve Apple'ın bitmeyen davalarından biri olan patent ihlali sonuçlandı. Uzun zamanlar sonrasında sonuçlanan davanın sonucuna göre Apple haklı. Tazminat bedelinin yüksek olması davanın seyrini değiştirdi.

2014 yılında Samsung ve Apple'ı karşı karşıya getiren durum ise slide-to-unlock patenti olmuştu. Bu patent yüzünden davalık olan iki teknoloji devinin ilk karşı karşıya kalışları değil elbet. Ancak bu kez Samsung'a bu durum pahalıya patladı.

Mahkeme öncesinde Apple'ın haksız talepte bulunduğuna karar vermişti ancak dün yüksek mahkemenin almış olduğu karar Apple'ın lehine sonuçlandı. 3'e karşı 8 oy ile Apple'ın haklı olduğu düşünülen mahkemenin sonucunda 119 milyon doları Samsung ödeyecek.

Tazminat davası için sizce de yüksek bir mebla değil mi?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.