Şifreleri Güvende Tutan LastPass Ücretsiz Oldu!

Android, iOS ve Windows platformunda çalışan, kullanıcı bilgilerinizi ve şifrelerinizi güvende tutan LastPass ücretsiz oldu.

Hepimizin internette en önem verdiği nokta veri güvenliğidir. Kullanıcı bilgileri ve şifreleri genellikle isteğe bağlı olarak internet tarayıcıları kendi içerisinde kayıt edebiliyor ve aynı zamanda saklayabiliyor. Fakat bu durumun güvenlik açığı oluşturabileceğini uzmanlar çok kez dile getirmişti.

Ücretli olarak veri güvenliği sağlayan uygulamaların aksine ücretsiz kullanım sunan LastPass, bugün alınan karar ile hizmetini hiçbir ödeme gerçekleştirmeden sunmaya başladı.

Bundan sonra LastPass kullanıcıları, Android, macOS ve Windows platformlarında herhangi bir ödeme yapmadan şifrelerini saklayıp sekronize edebilecek. Chrome, Opera ve Safari gibi eklentli tarayıcılarda tek bir şifre belirleyerek tüm kullanıcı bilgilerinizi saklayabilirsiniz. Aynı zamanda platformlar arasında kolaylıkla kullanım sağlayabileceksiniz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.