Siri'nin Geliştiricisi Samsung Tarafından Satın Alındı!

Samsung, yapay zeka (AI) platformu geliştiricisi Viv Labs'ı satın aldı.

Apple'ın iPhone telefonlarına özel olarak oluşturulan Siri, Samsung’un Siri geliştiricisini satın almasıyla gündemde. İlerleyen günlerde Samsung'da sesli asistan ile ilgili farklı gelişmeler ile karşılaşabiliriz. Firmanın Galaxy akıllı telefonarının içine Viv platformunu entegre etmesi planlanıyor.

Aynı zaman da daha farklı düşüncelerinin yer aldığı bir amaç güden Samsung, Siri geliştiricisi ile hazırlanan planda, ev aletleri ve giyilebilir teknoloji cihazlara ses asistan hizmetleri genişletmek gibi planları bulunuyor.

Siri'ye Rakip Kişisel Asistan Geliyor!

Samsung Siri, Cortana ve Google Assistant gibi kişisel asistan uygulamalarının çok gerisinde kaldı. Onların önüne geçmesi için büyük değişimler gerçekleştirmesi gerekiyor. Söylenenlere göre Samsung, bu konuyla iligili çalışmalar başladı.

Peki Sizce Samsung Bu Değişiklikte Başarı Sağlayacak Mı?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.