Snapdragon İşlemcilerini Hackleyene Büyük Ödül!

Qualcomm'un yapmış olduğu açıklamaya göre Snapdragon çipsetlerinde bug bulanlara 15.000 Dolar ödül verilecek.

Günümüz teknlojisinde en çok kullanılan mobil işlemci üreticisi olan Qualcomm, Snapdragon ismini verdiği işlemci ile ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. LTE modemleriyle milyonlarca telefonda yer alıyor. Bugüne kadar özellikle Snapdragon 810 modelinde sorun yaşamışta olsa, sorunun üstesinden ustaca gelmiştir. Şimdi ise yeni çipsetlerinde aynı sorunların aksetmemesi adına geliştiricilerden yardım istiyor.

Qualcomm, öncelikli olarak Snapdragon 400, Snapdragon 615, Snapdragon 801, Snapdragon 805, Snapdragon 808, Snapdragon 810, Snapdragon 820 ve Snapdragon 821 çipsetleri ile Snapdragon X5, Snapdragon X7, Snapdragon X12 ve Snapdragon X16 modemlerine odaklanılmasını istiyor.

Resmen bir Bounty Programı başlatan firma, sorunun oluşmaması için bundan sonra Snapdragon çipsetleri ve modemlerinde bug bulan kişilere 15.000 Dolar'a kadar ödül vereceğini açıkladı. İşlemcinin bir açığını bulmak, işlevinde değişiklik yapmak gibi farklı detaylar ile çipsete ulaşıp sorunları bulan, ortaya çıkartan hackerler 15.000 Dolar gibi bir ödül kazanabilecekler.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.