Spotify'de Zararlı Yazılım!

Ücretsiz olarak kulanıcılara sunulan sürümünde, zararlı yazılımlar ortaya çıktı.

Popüler çevrimiçi müzik hizmeti sunan Spotify, önceki günlerde büyük sorunlar ile gündemdekini yerni almıştı. Bilindiği gibi Spotify'in ücretli ve ücretsiz olamak üzere iki sürümü bulunmaktadır. İşte ücretsiz olarak verilen sürümde zararlı yazılımlar çin uyarı verildi. Gerçekleştirilen tespitten sonra zararlı yazılımların ücretsiz sürümde yer alan reklamlardan olduğu düşünülüyor.

Ücretsiz kullandığınız web sürümünde periyodik olan reklamlar yer alıyordu. Gelen reklarlar pop-up olarak açılarak web tarayıcısına yerleşmekteydi. İşte bu zararlı pop-up reklamları Linux, Windows ve MacOS işletim sistemlrinde görülmektedir. Sosya medya da bu konu ile gündeme gelen Spotify'den herhangi bir açıklama gelmedi. Eğer hala Spotify kullanıyoranız ve zararlı yazılımlara maruz kalmak istemiyorsanız, Spotify'i masaüstü uygulamasından kullanmanız daha iyi olcaktır.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.