Super Mario Run Hangi Oyun Motoru İle Gelecek?

Mobil cihazlara özel olarak gelen Super Mario Run'un hangi oyun motoru ile geleceği açıklandı.

Çıkış tarihine az bir süre kalan ve oldukça merak uyandıran Super Mario Run'un hangi oyun motoru ile geliştirildiği hakkında bilgi verildi. Eylül ayında düzenlenen Apple'ın iPhone 7 etkinliğinde, sürpriz bir şekilde sahneye Nintendo'nun efsanevi isimlerinden olan Shigeru Miyamoto çıktı. Wave Race, Mario, Donkey Kong, The Legend of Zelda, Star Fox, ve son olarak Pikmin gibi birçok oyunu efsaneleştiren Miyamoto, Super Mario Run oyununu iOS cihazlar için geleceğinin duyurusunu yapmıştı.

İlk olarak iOS platformunda gelecek olan Super Mario Run oyunu, koşu türündeki yapısı ile dikkat çekiyor. Şuan yalmızca iOS kullanıcılarına özel olarak gelen oyun, 2017 yılı içerisinde Android platformunda yer alması bekleniyor. Ancak Super Mario Run ile ilgili bugün yeni bir bilgi geldi. Acaba Super Mario Run, hangi oyun tarayıcısını kullanacak? İşte cevabı...

Oyunu sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılar, Super Mario Run'un hangi oyun motoru ile geleceğini merak ediyordu. Unity'nin dün atmış olduğu Tweet ile Super Mario Run'un "Unity" oyun motuyla geliştirildiğini açıkladı. iOS platformunda sunulacak oyunun Aralık ayında sunulması bekleniyor. Yaklaşık lansmanına 1 ay gibi bir süre kalan Super Mario Run, ne yazık ki Türkiye App Store'da yer almayacak. Bu yüzden oyuncuların Pokemon GO 'da olduğu gibi mağaza değişikliği yapması gerekmekte.

Super Mario Run İle İlgili Videoyu Aşağıdan İzleyebilirsiniz...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.