Tartışmayı Yayınlamak İsteyen Habercilere Wi-Fi Pahalıya Mal Oldu!

ABD'de yaşanan tartışmayı yayınlamak isteyen haberciler Wi-Fi sorunu ile karşı karşıya kaldı.

Wi-Fi erişimi sağlamak için birçok ödemeler yaptığımızı söyleyebiliriz. Fakat bu ödemeler habercileri etkilediği kadar kimseyi etkilememiştir. ABD'de yaşanan tartışma sonucunda Slate politika muhabiri Jim Newell'in sosyal medya üzerinden gönderdiği bir tweet'e göre Hofstra Üniversitesi'nin kablosuz ağına bağlanmak için muhabirlerin 200 $ ödemeleri gerekli olduğu. Kişisel Wi-Fi noktalarının yasaklandığı ve ne şekilde sonuçlanacağını bilmeyen Newell, nasıl başarılı olacağı konusunda tedirgin.

Bu durumu kanıtlamak adına Vocativ'in sosyal medya uzmanı Ryan Beckler, üniversitenin içerisindeki o yazının fotoğrafını çekip paylaştı. Wi-Fi erişimi sağlamaları için 200 $ ödemelerinin yanı sıra medya odasında bir koltuk için (internet erişimi olmadan) 75 $ ve medya odasında bir koltuk ile (kablolu bağlantı için) ise 325 $ fiyatları söz konusu.

Günümüzde neredeyse telefonların modem gibi kullanılacağı göz önünde bulundurulursa bu işin zor olacağını söyleyebiliriz. Ancak bu durum görevlilerin çalışmayacakları anlamına gelmiyor.
Politico'dan Kenneth P. Vogel'in gönderdiği bir tweet'te de izinsiz ağların bulunması için bir Aircheck WiFi Tester'ın kullanıldığı gözle görülebiliyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.