Telegram'a Oyun Özelliği Geldi!

Mesaj uygulaması denilince akıllara gelen popüler anlık mesaj uygulaması değişiklik için atılımda bulundu.

Bundan sonra Telegram üzerinden dilediğiniz kadar oyun oynayabileceksiniz.

Mesajlaşma uygulamalarının birbirleri arasındaki kıyasıya rekabet yüzünden temel amacın dışına çıkılıyor. Bir örnekle anlatacak olursak, iOS 10 ile yenilenmiş iMessage hizmetini gösterebiliriz. Emoji, sticker, efekt ve oyun oynama gibi öğeleri barındıran iMessage'ın ardından Telegram da oyun işine girerek bu yarışa dahil oldu.

Telegram'da Oyun Dönemi!

Sürüm olarak 3.13 ile aynı platform üzerinden oyunlar oynayabilecek hatta HTML5 tabanlı 2D oyunları istedğiniz bir arkadaşınızla sohbet yoluyla oynamanız mümkün hale gelecek. Yeni özelliğin kullanıcıları sevindireceği gibi yeni kullanıcıları da bünyesine dahil etmesi söz konusu olabilir.

Bu özellikten faydalanmak için ilk olarak Android ve iOS cihazınızdan uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Sonrasında ise @gamebot kanalına girmeniz gerekiyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.