Tinder Cinsiyet Tercihleri Genişleterek LGBTİ Bireylerine Kapıyı Açık Tuttu!

Tüm internet sitelerinde cinsiyet seçimi sadece kadın ve erkek olarak sunulurken Tinder, cinsiyet alternatifini genişletiyor.

Arkadaşlık ve ara buluculuk uygulaması Tinder, dünya üzerinde yaşayan birçok cinsiyet tercihlerine açık kapı bırakan yapısı ile dikkat çekiyor. Fakat şimdiye kadar kısıtlanan cinsiyet alternatifleri bölümü Tinder uygulamasında genişleyerek LGBTİ bireylerine seçenek sunuldu.

Aşağıdaki video ile resmen duyuran Tinder’da, cinsellik ve cinsiyet tercihlerinizi ne yönde olduğunu kolaylıkla belirtebileceksiniz. Böylece hem LGBTİ üyelerin direkt olarak aradıkları bireyleri bulabilmesi sağlanacakken, LGBTİ üyelerine karşı tepkili, homofobik duruş sergileyen kişilerin de önerilerine bu kişiler çıkmamış olacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.