Trump Başkan Oldu Kanada Göçmenlik Sitesi Çöktü!

ABD başkanlık seçiminden galip gelen isim Donald Trump oldu. Başkanın seçilmesinin hemen sonrasında Kanada göçmenlik sitesi çöktü.

Obama devri kapanırken, Trump devri açıldı. Seçimler sonucunda başkan olarak ilan edilen Donald Trump, sert çıkışları ve tutumları ile Amerika vatandaşları tarafından fazla sevilmiyordu. Seçimin sonuç bulmasının ardından enteresan bir gelişme yaşandı.

Aday olduğunu açıkladığından bu yana sert tutumuyla dikkat çeken Cumhuriyetçi kanadının adayı konumundaki Trump’ın başkan olma ihtimali artınca “Özgürlükler Ülkesi”, “Herkesin hayalindeki, düşler ülkesi” konumunda olan Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan vatandaşlar göç etmeyi ciddi ciddi düşünmeye başlamış.

Amerika'dan Kanada'ya göç etmek isteyen vatandaşlar "Kanada Göçmenlik Sitesi"ne adeta akın etti. Yoğunluk nedeniyle girişlerin olmadığı siteye uzunca bir süre erişim sıkıntısı gerçekleşti. Siteye girmek isteyen vatandaşlar, 505 Error almaya başladı. Şuan tamamen hizmet veremese de, sitenin yavaş yavaşta olsa göçmen başvurularını söyleyebiliriz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.