Trump Hotels, Veri Zararını Açıkladı!

Trump International Hotels Management, Salı günü bir servis sağlayıcıda veri ihlalinin geçmesi üzerine 14 konutundaki kart ödeme detaylarını tehlikeye attığını açıkladı..

Ödün verilmiş bilgilere ve Trump Hotels'in web sitesinde bir bildirime göre, servis sağlayıcısı Sabre Corp'un merkezi rezervasyon sistemi aracılığıyla işleme tabi tutulan otel zincirinin rezervasyonlarının bazıları için ödeme kartı numaraları ve kart güvenlik kodları dahil edildi.

İhlal, Mayıs ayında açıklanan Saber'in sistemlerine yapılan bir siber saldırının bir parçası. Sabre'nin rezervasyon sistemleri dünya çapında yaklaşık 32.000 mülk tarafından kullanılmaktadır.

Sabre, haberine göre Trump Las Vegas ve Trump Chicago gibi malların bulunduğu bölgedeki mevcut ihlali 5 Haziran'da bildirecek. Uyarıya göre ihlal, Trump Hotels'in kendi sistemlerini etkilemedi. Bu, Mayıs 2015'ten bu yana otel zincirinin yer aldığı üçüncü oldu.

Eskiden ABD Başkanı Donald Trump liderliğindeki şirket, 70.000 kredi kartı numarasına ve diğer kişisel bilgilere maruz kalan veri ihlalleriyle ilgili olarak geçen sene 50.000 dolar ödemeyi kabul etti.

Sabre'nin soruşturması, yetkisiz kişinin öncelikle 10 Ağustos 2016'da rezervasyon bilgilerine eriştiğini tespit etti. Son yetkisiz erişim 9 Mart'ta yapıldı.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.