Türkiye'de Vodafone Sorunu!

Türkiye'de Vodafone kullanıcıları şebeke sorunundan dolayı veryansın etti. Vodafone operatöründe neler oluyor?

Bu sabah Vodafone kullanıcıları enteresan bir sorunu dile getirerek, hiçbir şekilde arama yapamadıklarını ve şebekenin olmadığını ifade etti. Türkiye genelinde Vodafone hat sahipleri bu konudan oldukça rahatsız oldu. İşlerinin aksamasına neden olan sorunun asıl sebebi ne peki?

Twitter, Facebook ve ekşi sözlük'te yer alan şikayetlere göre Vodafone, Türkiye'de yaklaşık 2-3 saattir hizmet verememeye başladı. Vodafone hat kullanıcıları arama yapmak istediklerinde "hücresel ağ kullanılamıyor" sorunu ile karşılaşıyor. Fakat aramanın olmadığı bu sorunda internet hizmeti başarılı bir şekilde devam ediyor.

Konuya ilişkin Vodafone cephesinden henüz herhangi bir açıklama bulunmuyor. Sorunun neden kaynaklandığına dair bir bilgi de bulunmuyor. Gelişmeler yaşandıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz..

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.