Türkiye'de VPN Şirketlerine Erişim yasağı Geldi!

Son günlerde yaşanan internet erişimi sıkıntısı ile ilgili ZenMate açıklada bulundu.

Bildiğiniz üzere Türkiye genelinde sosyal ağlara gelen erişimi engeli, kullanıcıları VPN uygulamalarına yönlendirmişti. Birçok erişim sıkıntısınadan daha büyük bir boyutta yaşanan internet erişi sorunu öyle ki Türk Telekom'un bile internetin uzun vadeli kesmesini sağlamıştı.

Sonrasında BTK'dan gelen talimat üzerine tüm VPN servislerinin kapatılması gerekildiği isteğinin geldiği iddia edilmişti Ancak öyle birşeyin olmadığını yapılan açıklamalayla beraber kurum tam anlamıyla yalanlamış oldu.

ZenMate ise Facebook’taki Türkiye ayağından bir paylaşımda bulunarak, Türkiye’de VPN servislerinin engellendiğini iddia etti. Bir Tweet üzerinden açıklamaya yapan ZenMate bakalım neler söylemiş. Yapılan açıklama şu şekilde:

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.