Türkiye'nin En Büyük Hacking Yarışması Başlıyor!

Ankara'da düzenlenecek Capture the Flag (Bayrağı Yakala) yarışması siber güvenlik uzmanlarını bir arada toplayacak.

20 Ekim 2016 tarihinde Wyndam Ankara Hotel'de ikincisi düzenlenecek yarışmada, özel sektör, kamu kurum ve kuruluşlarından birçok siber güvenlik uzmanlarını aynı platformda topluyor. Türkiye'de siber güvenlik alanında yapılacak en donanımlı yarışma olarak kaydedilecek.

Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. (STM)’nin yatırımda bulunduğu etkinlikte siber güvenlik uzmanları, kasıtlı olarak oluşturulan sistem açıklarını bulmaya çalışarak büyük ödülü kazanmak için rekabet içerisine girecekler.

Capture the Flag yarışmasını büyük ödülü ise, birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL verilecek. Yarışmaya katılımda herhangi bir ödeme söz konusu değil.

Takım şelinde yarışılacak yarışmada isteğe göre takımlar, yanlarında kendilerinin dışında bir başka ekipten yardım alması mümkün kılınacak. Son sınav tarihinin19 Ekim 2016 Pazartsi günü saat 13.30 olan etkinlikte uyulması gereken belli başlı kurallar bulunmakta.

Capture the Flag Yarışmasına Katılım Kuralları!

- Takım halinde yarışılacak üye sayısı en az 3 ve en fazla 4 kişi olacaktır.
- Yarışmacıların, yarışma tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
- Her katılımcı kendi bilgisayar ve yazılımlarını yarışmada bulundurması gerekiyor.
- Yarışma içerisinde herhangi bir şekilde bruteforce yapılması veya sisteme DoS/DDoS saldırısı gerçekleştirilmesi yasaktır, yapanlar diskalifiye edilecektir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.