Twitter, BTK İle Görüşmek İçin Ülkemize Geldi!

Popüler sosyal platformu Twitter'ın Küresel Kamu Politikası Başkanı Colin Crowell, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile görüşmek için ülkemize geldi...

2016 yılının sonlarında artış gösteren ve yeni yıla dahi sıçrayan suç girişimleri ne yazık ki sosyal medya platformalarına kadar erişti. Bildiğiniz üzere Türkiye büyük saldırılara uğradı. BTK, olayların medyaya taşınmasının önüne geçmek için sosyal medya denetimi başlatmıştı. Facebook başta olmak üzere Twitter, YouTube ve Instagram gibi uygulama ve platformlar mercek altına alındı.

Twitter ile Türkiye arasındaki yardımlaşma ve ilişki konuları görüşmek üzere Twitter’ın Başkan Yardımcısı ve Küresel Kamu Politikası Başkanı konumundaki Colin Crowell Türkiye’yi ziyaret etti. Şuan için BTK'yı ziyaret eden Crowell tarafından herhangi bir açıklama bulunmuyor. Fakat görüşme ile ilgili detayların kısa bir süre sonra verileceğini umuyorum. Elimize herhangi bir bilgi geçer geçmez detayları sizlerle paylaşacağız.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.