Twitter'da Beğenmedim Dönemine Hoşgeldiniz

Twitter, algoritmik açı bakımından tweetlerin doğruluk açısından daha iyi bir yol çizeceğini hedefliyor.

Beğenmediğiniz Tweetleri artık işaretleyebileceksiniz. Yeni beğenmedim özelliği olarak karşımıza çıkan ve şimdilik sadece İOS kullanıcıları için kullanıma hazır halde.Yeni bir güncelleme yapan, "I don't like this Tweet" (Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum) bildirimi ile geliyor. Zaman çerisinde önemli bir rol oynayacağı bekleniyor. Görmek istemedikleri türleri işaretleme özelliği sunan ve kişiselleştirme bazlı tweetleri tek bir tuş ile sağlayabileceksiniz.

Şimdiden nerelerde ve nasıl bir etki yaratacağı merak konusu olan bu güncelleme platformunun yapmış olduğu beğenmedim seçeneği bir çok şeyi değiştireceğe benziyor. Nasıl kullanılması gerektiğini belirtecek olursak, bu yeni tuştan faydalanmak için yapacağınız tek şey sağ üst köşede yer alan aşağı oka bastıktan sonra "Bu tweetten hoşlanmıyorum" seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.