Twitter'daki Yeni Özellik İle Daha Kolay Takipleşin!

Snapchat’te tanıştığımız QR kodu kendi bünyesine dahil eden Twitter, bu kod sayesinde kişilerle rahatlıkla takipleşme imkanı sunuyor. Peki Twitter QR kodu nasıl çalışıyor

Twitter, kullanıcılarının daha kolay takipleşmesini sağlamak adına Snapchat tarzı QR kodunu bugün tanıtarak kendine özgü bir sistem dahilinde sunacağını söyledi. Bu sayede QR kod tarandığında direkt olarak kişinin Twitter profili açılacak. Sizlerde QR koduna erişmek istiyorsanız, şimdilik Twitter'ın resmi iOS uygulamasına sahip olmanız gerekiyor.

Twitter QR Kodu Nasıl Okutulacak?

Twitter uygulamasında profilinize gidin, ayarlar simgesine tıklayın ve kendi kişisel QR kodunuzu oluşturmak veya başkasının kodunu taramak için "QR Kodu" seçeneğini seçin.

Eğer fotoğraf arşivinizde arkadaşınızın QR kodu bulunuyorsa bunu da kullanarak QR kodu taratıp direkt takip edebilirsiniz. Şimdilik tüm kullanıcılara sunulmayan Twitter QR kod sistemi, yavaş yavaş iOS kullanıcılarına daha sonra da Android kullanıcılarına sunulacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.