Vine Geliştiricileriden Bir Yeni Uygulama Hype!

Twitter'ın Vine uygulamasını kapatmasının ardından Vine yaratıcıları Hype'ı yayınladı. Peki sizler Hype uygulamasıyla tanıştınız mı?

Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın sürpriz bir kararla Vine uygulamasını sonlandıracağı kararından sizleri haberdar etmiştik. 6 saniyelik video çekimleriyle birçok internet fenomeni yetiştiren Vine, popülerliğini kaybetmiş ve bu durum Twitter'ın Vine uygulamasını kaldırmasına neden olmuştu.

Instagramın 1 dakikalık video süresinin son zamanlarda popüler olması birçok Twitter kullanıcısını Instagram'a yönlendirdi. Şimdi ise Vine geliştiricileri platformun son bulmasından 1 hafta sonra yeni uygulama Hype hayatımızdaki yerini alacak gibi.

Bildiğiniz üzere sosyal medyadaki canlı yayın akışı kullanıcılar tarafından oldukça benimsendi. Bir pay çıkarmak adına yayınlanan Hype ile aynı şekilde canlı yayın akışı sağlayabileceksiniz. Şuan yalnızca iOS platformunda bulunan uygulamanın bir süre sonra Android platformunda kullanılması bekleniyor.

Hype ile dilerseniz arka fonuna müzik ekleyebilir ya da resim ve videolarınızı renklendirebilirsiniz. Hatta GIF özelliğini kullanarak hareketli paylaşımlar oluşturabileceksiniz...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.