Vivo'dan İki Bomba Telefon Geldi!

Vivo, 20 Megapiksel Ön kameralı iki yeni telefonunu görücüye çıkardı. İşte karşınızda X9 ve X9 Plus...

Makul fiyatlı V5 modelini dün duyuran Vivo, asıl bombayı bugün patlattı ve X ailesine iki yeni ürününü dahil etti. Önesinde bir söylentiden ibaret olan iki cihaz bugün resmen ilan edildi. Tıpkı V5'te olduğu gibi bu iki modelde de öne çıkan özellik hiç şüpheiz 20 MP'lik kamerası.

Arka kameranın üst seviyeli olması yetmezmiş gibi birde telefonlarda ön kamera mevcut. Sony IMX376 sensörlü, f/2.0 aralıklı 20MP'in yanı sıra bir de 8MP'lik ön kamera barındıran telefonlar, selfie konusunda olayı epey bir üst seviyeye taşımakta diyebiliriz. Telefonların diğer özellikleri şu şekilde:

Vivo X9 Özellikleri

- 5.5-İNÇ FullHD, Super AMOLED ekran
- Qualcomm Snapdragon 625 çipset
- 4 GB RAM, 64 GB ya da 128 GB depolama alanı
- 20 MP + 8 MP ön kamera, 16 MP arka kamera
- 4G LTE, çift SIM kartı desteği
- 3050 mAh batarya

Vivo X9 Plus Özellikleri

- 5.88-inç FullHD, Super AMOLED ekran
- Qualcomm Snapdragon 653 çipset
- 6 GB RAM, 128 GB depolama alanı
- 20 MP + 8 MP ön kamera, 16 MP arka kamera
- 4,000mAh batarya

Ortalama 400-450 dolar civarında bir fiyat ile beklenen telefonlar hakkında Vivo yakın bir zamanda tam çıkış tarihi ve kesin fiyat konusunda bilgilendirme yapacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.