VR Gözlüğünü Kullandılar Araba Kazasının Başrolü Oldular!

Sanal gerçeklik gözlüğü ile oyun oynayan bir çifte araba çarptı. Komik anlar ortaya çıktı.

Rusya'da yaşanan olayda bir çift sanal gerçeklik gözlüklerini takarak oyun oynamak istedi. Otopark kamerasın yansıyan görüntülerde ölen ve yaralayan olmadı fakat güldüren görüntüler ortaya çıktı. Gözlüğü takan erkeğin olayın şokunu epey bir yüzüne yansımış olması dikkatlerden kaçmadı.

Videoda ofis sandalyesinde oturduğu görülen kişi, tamamen oyuna adapte olmuş durumda. Arkadaşı ise onu iterek oyuna gerçeklilik katma peşinde. Tabii olanlar oluyor ve genç çifte araba çarpıyor. Kız tedirgin olup olay yerinden uzaklaşırken, erkek şaşkın gözlerle etrafa bakmakla yetindi. Şoförün dikkatli bir şekilde fren yapması iki kişinin hayatatını kurtarmışta olsa üst düzey dikkatin gerektiğini söylemek gerekiyor.

Yalnızca oyunlarda kullanılman VR gözlükleri aynı zamanda eğitim amaçlı da kullanılıyor. Dilerim bu olay bir uyarı niteliğinde olur ve başka kazalar yaşanmaz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.