WhatsApp Bildirimlerindeki Sorun Giderildi!

iOS 10'da ortaya çıkan WhatsApp bildirim sesi sorunu , yeni güncelleme ile son buluyor. Peki bu güncellemeden faydalanmak için ne yapmak gerekiyor?

iOS güncelleme alırken en çok özelliği WhatsApp ile buluşturuyor. En dikkat çeken özellik ise Siri ile WhatsApp'ı kullanabilme ve WhatsApp aramalarını normal bir şekilde cevaplayabilme özelliğiydi. Fakat gelen tüm güncellemer, WhatsApp'ın bildirim sesi ile baş edememişti. Her ne kadar WhatsApp yeni güncellemeler yayınlasada bildirim sesi sorunu ortadan kalkamamıştı.

Nihayet WhatsApp bildirim sesi sorunu düzeltildi. Herkes geçtiğimiz haftalarda yayınlanan iOS 10.1'deki güncelleme ile sorunun giderilmesini beklesede beklenilen olmadı. Bugün WhatsApp'ın iOS için yayınlandığı 2.16.14 sürümü ile sorun ortadan tertemiz bir şekilde kalkıyor. Ama bu sorundan arınmak istiyorsanız, iOS 10.1 güncellemesinin yüklü olması gerekiyor.

WhatsApp Bildirim Sesinden Kurtulmak İçin; iOS 10.1'in yüklü olması gerekmekte. Daha sonra WhatsApp 2.16.14 güncellemesiyle buluşun. Son olarakta cihazınızı kapatın. Açtıktan sonra sorunun giderildiğini göreceksiniz..

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.