WhatsApp Bilgilerinizi Facebook İle Paylaşmaya Devam Ediyor!

WhatsApp skandalı bitmek bilmiyor. WhatsApp'ın kullanıcı bilgilerini kullanmak adına izin istemesi, Avrupa'da ses getirmişti. İşte gelişen detaylar..

Bazı Avrupa ülkeri WhatsApp için soruşturma başlatabilir. Bidiğiniz üzere WhatsApp, geçtiğimiz Ağustos ayında gizlilik koşullarınıı güncellemişti. Facebook'un satın alımının ardından varolan endişeler katlanmıştı. WhatsApp'a göre; mesajlaşma ve görüşme özellikleri ücretsiz ve reklamsız şekilde devam edecek fakat WhatsApp'taki kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşacaktı. Bu durum Avrupa ülkelerinde büyük ses getirmişti.

WhatsApp'taki Endişe Sürüyor!

WhatsApp'a soruşturma açmak için Avrupa Birliği kolları sıvadı. WhatsApp'taki gizlilik konusundaki endişenin reklam amaçlı olarak telefon bilgilerini, profil fotoğraflarını ve kişisel bilgilerin paylaşılmasından büyük endişe duyuluyor.

Bu sebepten dolayı WhatsApp'a üye olurken bu koşulların yer almadığı ve şirketin Avrupa Birliği'ne en yakın zamanda açıklama yapılması bekleniyor. İlerleyen günlerde WhatsApp Gizlilik Politikası ile ligili nasıl bir açıklamanın geleceğini açıkçası bende merak ediyorum. Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz..

Sizler WhatsApp'ın Facebook İle Kullanıcı Bilgilerini Paylaşmasını Doğru Buluyor Musunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.