WhatsApp Görüntülü Görüşme Davet Mesajlarında Kırmızı Alarm!

WhatsApp Görüntülü Konuşma mesajlarına dikkat edin. Tek bir mesaj ile dolandırılabilirsiniz...

Popüler anlık mesaj uygulaması WhatsApp, aylardır dört gözle beklediğimiz "Görüntülü Görüşme Özelliği" nihayet herkese sunuldu. Kullanmak için dakikaları saydığımız özellikte davet mesajlarına karşı dikkatli olunması gerekildiği ile ilgili uyarı geldi.

Android ve iOS platdformundaki tüm akıllı cihazlara sunulan özelliği fırsat bilen dolandırıcılar, spam mesajı ile kullanıcıları oyuna getirmeye çalışıyor. Grup mesajı yayınlayarak videolu görüşme özelliğini aktifleştirmeleri için bir bağlantı gönderiliyor. Gönderilen mesajda, WhatsApp kullanıcısına bağlantıya tıklayarak görüntülü görüşmeyi etkinleştirebilmesi için açılacak web sitesi aracılığı ile kimliğini doğrulaması isteniyor. Tabii her dolandırıcılık vakasındaki gibi kimlik doğrulama olayları kullanımlarına aldanmamanız gerekiyor.

Eğer WhatsApp görüntülü görüşme özelliğiniz hala aktif değilse muhtemelen Google Play Store üzerinden aşama aşama verilen güncellemenin size henüz gelmemiş olmasından kaynaklanıyordur. WhatsApp üzerinden görüntülü görüşme yapmak için uygulamanın son sürümünü kullanmanız gerekiyor.

Bu tür aldatmaca mesajları genelde yaygın bir şekilde gerçekleşiyor ve dolandırıcıların amaçları bir e-ticaret sitesinin reklamını yapıp müşteri sağlamak veya banka bilgilerinizi çalmak. Bu tür mesajlara sakın itibar etmeyin ve direkt silin.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.