WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp test sürecini tamamlayarak aktif hale geldi. Detaylar haberimizde...

WhatsApp kullanıcıların merakla beklediği görüntülü konuşma özelliği bildiğiniz üzere beta sürümü ile yayınlanmıştı. WhatsApp'ın en büyük eksikliği görüntülü konuşma özelliği giderildi.

Android cihazlar için yayınlanan beta sürümünün ardından aktif hale gelen görüntülü konuşma özelliğinin aynı şekilde iPhone iOS içinde yayınlanması bekleniyor.Uzun süreli beta çalışmalarının olumlu sonuç verdiği özellik Skype ve FaceTime gibi konferans özelliği sunacak. Böylelikle çoklu görüşmeleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki WhatsApp görüntülü konuşma nasıl mı yapılır? İşte cevabı...

WhatsApp'ın görüntülü konuşma özelliğinden yararlanmanız için öncelikle görüşmeyi yapacağınınz kişilerde en son beta sürümünün yüklü olması gerekiyor. Daha sonra WhatsApp uygulamasının son sürümü WhatsApp Messenger 2.16.18 beta'yı yükleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra cihazınızı kapatıp açtıktan sonra uygulamanın yeni özelliğini kolaylıkla kullanabilirsiniz.

WhatsApp görüntülü görüşme özelliğindeki tek olumsuz nokta, konuşma yapacağınınz kişide son sürüm güncel değil ise görüşme sağlanılmayacaktır. Karşı tarafa "video görüşmesi yapmak istediğiniz kişinin uygulaması güncel değil" uyarısı gelecektir. Görüntülü görüşme yapacağınız kişini ekranını açıp arama tuşuna bastığınızda "Sesli arama" ve "Görüntüşü arama" seçeneği açılıyor.

WhatsApp'ın son sürümünü indirmek için buraya tıklayınız...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.