WhatsApp Videolarını İndirmeden İzleme İmkanı Sunuldu!

WhatsApp, son zamanlarda aldığı güncellemeler ve yenilikler ile daha büyük kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Şimdi ise videoları indirmeden izleme imkanı sunuyor.

Biraz geçte olsa yerini bulan bir güncelleme ile harika video deneyimi yaşayacağımız güncelleme nihayet geldi. Kullanıcılar bundan sonra vieoları indirmeden izleyebilecek. Bildiğiniz üzere güncellemeden önce bir videoyu izlemek istediğimiz taktirde yalnızca indirme seçeneği mevcuttu. Şimdilerde ise bu alternatif çoğalarak indirmeden izleme keyfine ulaşacaksınız.

Şimdilik Android uygulamasına gelen güncelleme, yakında diğer platformlara da gelecek. WhatsApp kullanıcıları, videoları izleyebilmek için indirme işleminin zorunluluğu konusunda oldukça şikayetçiydi. Nedeni ise depolama alanının yanı sıra videonun indirilmesi esnasındaki zamanın boşa harcandığı yönünde bir açıklama gelmişti.

Direkt olarak video oynatıcısı üzerinden izlemek varken komple indirilmesini beklemek biraz can sıkıcıydı. Misal bir kullanıcı, bu özelliğin gelmesine karşılık memnuniyetini şu şekilde dile getirmiş: "Şimdi gönderilen videonun saçma sapan olduğunun farkına varmak için indirilmesini beklemek zorunda değilim."

Güncelleme konusunda zirveyi gören ve akıllarda iyi bir yer edinen WhatsApp, son günlerde bazı agresif özellikleri hizmete sunmuştu. Gelen görüntülü görüşme özelliğini zaten biliyorsunuz, bu sıralar da Snapchat Hikayeler’ine benzer bir özelliği test ettikleri iddia ediliyor.

Android İçin WhatsApp Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayınız..

iPhone ve iPad İçin WhatsApp Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayınız..

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.