WhatsApp'a Nihayet GIF Yapma Özelliği Geldi!

WhatsApp'a bugün gelen güncelleme ile beraber GIF yapıp paylaşma özelliği geldi. Detaylar haberimizde...

Son zamanlarda WhatsApp'a GIF özelliğinin gelip gelmeyeceği oldukça merak konusu olmuştu. WhatsApp'a GIF desteği bugün iOS'a gelen güncelleme sayesinde gerçekleşti. Bildiğiniz üzere Giphy ile WhatsApp arasında bir anlaşma vardı.

Böylelikle kullanıcıların uygulama içerisinden en popüler GIF'lere kısa sürede ulaşmalarını sağlanacak. Arama yapmak için ekrandaki fotoğraf / video paylaşımını seçip ekranda çıkan ‘GIF Ara) ikonuna bir dokunuş yapmanız gerekiyor.

Bu sayede GIF'lerin oluşumuna izin verilecek. GIF süresi 6 saniye ve altındaki videoları seçip GIF'e geçiş sağlanacak. Aynı özellik elbette 78 platformu için de gelecek fakat biraz daha beklemeniz gerekiyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.