WhatsApp'ın Ardından Facebook, Twitter ve YouTube Erişimi Engellendi!

Türkiye'de tüm sosyal medya erişimleri engellendi. Erişim engeli DNS değiştirme yöntemi ile bile aşılamıyor. Peki bu erişim engeli neden uygulanıyor?

WhatsApp'ın ardından diğer sosyal medya platformları; Facebook, Twitter ve YouTube erişimleri engellendi. Bugün sabah saatleri itibariyle kısıtlanan ve nedenini siyasi olaylardan dolayı meydana gelen operasyonların olduğu tahmin ediliyor.

Herhangi bir ayaklanmanın yaşanmaması adına idari tedbir olduğunu açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, güvenliği sağlmak amaçlı böyle bir yönteme başvurulduğunu ifade ett. Olası bir eylemin aksetmemesi adına alınan önlemin tehlikenin son bulmasının ardından eski haline dönmesi bekleniyor.

Konuya ilişkin henüz netlik ifade eden bir açıklama olmadığından, erişim engeli hakkında daha fazla bilgi vermemiz doğru olmyacaktır. tüm gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.