WhatsApp'ın Güvenliği Üst Seviyede!

WhatsApp güvenliği zirveye taşımaya kararlı görünüyor. Önümüzdeki günlerde çift aşamalı kimlik doğrulama özelliği gelecek...

Kullanıcıların bilgilerini güvenli bir şekilde saklamak için bazı şirketler uzun zamandır iki aşamalı kimlik doğrulama özelliğini kullanıyordu. Şimdi ise bu kervana geç kalan WhatsApp'ta katılmak için kolları sıvadı. WhatsApp'ın Beta sürümünde fark edilen bu özelliğe bakılırsa çift aşamalı kimlik doğrulama sistemi diğerlerine nazaran farklı olacak.

WhatsApp'ta yer alacak olan çift aşamalı güvenlik sisteminde kullanıcılar 6 haneli bir şifre belirleyecekler. Belirledikleri şifrenin yanında e-mail adreslerini sisteme eklemeleri gerekli. Eğer WhatsApp kullanıcısı telefonunu değiştirecek olursa şayet güvenlik kodunu telefonlarında girmek zorunda kalacaklar. Fakat güvenlik kodunu unutan kullanıcılar sisteme kayıtlı olan e-mail hesabından şifre sıfırlama isteği gönderecekler. Bu sayede yeni şifrelerini aktif hale getirecekler.

Siz WhatsApp'ın üst düzey güvenlik tedbirlerini nasıl buldunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.