Windows 10 350 Milyon Cihazı Aştı

Şimdiye kadar geliştirilen en iyi Windows işletim sistemi olduğu belirtilen Windows 10 işletim sistemi 350 milyon cihaza yüklenmiş durumda.

Kullanıcılarına bu gelişmeyi mail göndererek duyuran Windows, mailde ayrıca kullanıcılarıyla Windows 10’a gelecek olan güncellemenin bilgisini de paylaştı.

Mailde yapılan açıklamaya göre Windows 10 büyük güncellemesi 2 Ağustos tarihinde bütün dünyada eş zamanlı kullanıma sunulacak. Bu büyük güncelleme teknoloji dünyası içinde bir çok yenilik getirecek. Buna göre Windows 10 işletim sistemi Hello, Edge ile entegre çalışacak. Parmak izi tarayıcı, iris tarayıcı ya da yüz tarama sensörlerine sahip bilgisayarlar artık bu uygulamaları tam anlamıyla güvende kullanabilcekler.

Windows 10 işletim sistemine gelen yeniliklerden biri de Defender ve Edge tarayıcı için güç tasarrufu modunun bulunması. Ayrıca Edge diğer işletim sistemlerine göre daha az RAM ve CPU kullanacak.Microsoft şirketi başka bir işletim sistemi kullanan kullanıcıların Windows 10 işletim sistemine geçmeleri için 29 Temmuza kadar ücretsiz yükseltme fırsatı sunuyor. Buna göre 29 Temmuz’dan sonra Windows 10 işletim sistemini kullanmak isteyen kullanıcılar mevcut işletim sistemleri ne olursa olsun lisans ücretini ödemek zorundalar.

Ücretsiz Windows 10 işletim sistemini yüklemek isteyen kullanıcılar çok büyük rağbet gösterince Windows 10 işletim sistemi yüklenen cihazlar 350 milyonu aştı. Windows 10 işletim sistemine geçen kullanıcılar Windows 10’u oldukça beğendiler.