Windows 10 Sanal Makineya Sahip Olacak!

Windows 10 Sanal Makineyle Güvenliğin sağlandığı sistem ile güncellendi.

Sanal makine tabanlı bir güvenlik sistemi takviyesiyle geliştirilerek geliyor. Yapılan güncelleme de yazılım devi Microsft'un Windows 10'da sanal bir makineden birleştirdiği Edge tarayıcılarda çalışmasını sağlayacak bir güncelleme yapacağını duyurdu. Böylelikle tarayıcı istismarların ve saldırılarına karşı bir kalkan olarak kullanılabilecek.

Yeni özellik Microsft Edge için Windows Defender Application Guard adıyla karşımıza çıkacak. Yaz aylarında sanal makine tabanlı güvenlik sistemi olarak tasarlanmış. Makine, Windows 10'un Virtualization Based Security (VBS) bazı önemli bilgileri sistemde geri kalmaması adına kamufle etmek amaçlı sanal makine Hyper-V 'den faydalanıyor. Bunun yanı sıra izole edilmiş bu sanal makinedeki şiflereli ve ağ kimlik denetimlerini depolayan Credential Guard.


Güvenlik bazlı olup kullanıcılara önemli bir noktada dikkat çeken Microsoft, bu senenin sonunda kullanıma sunacağını belirtiyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.