Windows 7 Yüklü PC Satışları Ne Zaman Son Bulacak!

Windows 7 kullanıcılarını mutlu edecek Skylake Desteğinin süresi uzatıldı.


Windows 10'un gelmesiyle beraber Windows 7'ye olan desteğe son verilmişti. Desteğin kesilmesi Windows 7 kullanıcılarını üzmüştü. Ancak onları sevindirecek bir haber geldi. Üreticilerin Windows 7 yüklü bilgisayar satması bekleniyor.

Tüm cihazları tek bir bünyede bulundurmak isteyen Microsoft, Windows 10'da gerçekleştirmek adına bir plan yapmıştı. Yapılan bu girişimin getirilerinin olduğu kadar götürüleri de olmuştu. Eski bir sürüm olarak gösterilen Windows 7'den varolan destek çekilmiş ve güvenlik güncellemesi dışında herhangi bir güncellemenin verilmeyeceği belirtilmişti. Windows 7 güvenlik güncellemeleri ise 2020 yılında tamamen son bulacak.

Windows 7'ye Skylake Desteği!
Tanıtımının yapılmasının ardından üreticiler bilgisayar modellerinde Windows 10 'a yer vermişti. Ancak bugün gelen bilgiler doğrultusunda Windows 7 bilgisayarlarının üretileceği şeklinde. Bunun en büyük kanıtı olarak ise Skylake mimarili işlemcilerin desteği 2017'den 2018'e çekilmesi gösteriliyor. Fakat Kaby Lake tabanlı işletim sistemleri Windows 7'yi desteklemeyeceğini belirtmemiz gerekiyor.

Skylake mimarili işlemcilerin Windows 7'ye olan desteğini uzatması, her firmanın Windows 7 yüklü PC üreteceği anlamını taşımakta. Böylelikle Windows 10'a alışamayan özellikle oyuncu kitlesine hitap eden üreticiler, Windows 7 yüklü bilgisayarları çok fazla olmamakla beraber satışa sunabilir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.