Windows Store'dan Toplam 90 Bin Uygulama Kaldırıldı!

Microsoft, 6 ay öncesinde düşük kaliteli ve güncelleme almayan uygulamaları ortadan kaldıracağını söylemişti. 90 Bin uygulama ortadan kaldırıldı.

Rekor sayılacak 90 bin adet uygulamanın kaldırmasını gerçekleştirdi. Microsoft, geçtiğimiz haftalarda popülerliğini yitiren programları kaldırmak için bir karar almıştı. Aldığı kararı yürürlüğe koorak toplam da 90 bin adet uygulamaya son verdi.

Uygulama geliştiricilerine çağruda bulunan Microsoft, güncelleme almasını veya düşük kaliteli uygulamarın iyileştirmesini istemişti. Uyarıları dinlemeyen geliştiricileriz üzerine Microsoft, Windows Store'dan 90 bin yetersiz uygulamayı kaldırdı.

Kaldırılan uygulamaların tepki aldığını belirtmekte fayda var. Nedeni ise Windows Store'un, Apple ve Play Store'a oranla daha az uygulamanın yüklü olmasının yanı sıra varolan uygulamaların kalkmasından dolayı daha geri plana atıldığı düşünülmekte. Fakat Microsoft'un amacı geride kalmak değil aksine yeni güncellemeler almasını sağlayacak yeni uygulamar için fırsat zemini oluşturmak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.