Xiaomi Mi 5c'nin Canlı Canlı Üç Görseli Sızdırıldı!

Xiaomi’nin bir süredir sadece söylentiden ibaret olan telefonu Mi 5c'in yeni çıkan sızıntılarda net biçimde göründü.

Çin'li telefon üreticisi Xiaomi'nin son zamanlarda ismini duyduğumuz yeni telefonunun "Meri" kod ismiyle geleceği yönünde dedikodular vardı. Akıllardaki soru havuzunu ortadan kaldıracak Xiaomi Mi 5c'den ilk görüntüler gelmeye başladı.

İlk görüntüyü ele aldığımızda, telefonun ön tarafının Xiaomi Mi 5 ile ciddi bir benzerlik içerisinde olduğu görülüyor. Ekranın sol ve sağ tarafında ince bir çerçeveye sahip olan cihaz, kişiselleştirmeye izin veren iki kapasitif tuş sunuyor. Cihazın arka tarafı ise metalle kaplı görünüm sergiliyor. Mi 5'in gövdesinin arka tarafı, metal yerine modele göre cam veya seramik bir görüntüsü mevcuttu.

Telefonun Çin'deki 12.12 satış festivalinde önümüzdeki ay satışa sunulması bekleniyor. Dedikoduları doğrulayacak nitelikte bir bilgi gelirse, Xiaomi Mi 5c orta seviye bir cihaz olacak ve 5,15 veya 5,5 inç ekran, 3 GB RAM ile gelecek. Home düğmesinde bir parmak izi tarayıcısıyla gelmesi beklenen cihaz, Android 6.0.1 Marshmallow üzerinde MIUI 8 arayüzünü kullanacak

.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.