Xiaomi PC Pazarına Da El Atıyor

Bu zamana kadar önemli akıllı telefonları piyasaya süren Çin merkezli Xiaomi şirketi şimdi de bilgisayar pazarına girmeye hazırlanıyor.

Şirket satışa sunduğu akıllı telefonlarını piyasaya düşük fiyatla sunması sayesinde oldukça yüksek satış gelirleri elde ediyordu. Şirket yaptığı fiyat politikasıyla yıllık bazda akıllı telefon satışında milyonlara varan satış rakamları elde ediyor. Şirket şimdi de bilgisayar pazarına girmeye hazırlanıyor.

Şirket yaptığı açıklama da yıl içerisinde toplam 300.000 adet Mi diz üstü bilgisayar satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor. Şirket’in diğer bir hedefi ise 2016 yılı boyunca 300.000 adet bilgisayar adeti bulmak isterken,2017 yılı sonuna kadar ise 1 milyar diz üstü bilgisayar satışı hedefi koydu. Şirket mobil alanda yakaladığı başarı düşünülürse PC alanında da başarılara imza atması bekleniyor.

Şirket çıkaracağı diz üstü bilgisayarın çıkış tarihi hakkında bilgi vermekten kaçınırken, yıl içerisinde iki farklı diz üstü bilgisayar modelini piyasaya çıkaracaklarını belirtti. Xiaomi şirketi bilgisayarların çıkış tarihini vermekten kaçınırken bilgisayarların çıkış tarihi hakkında güçlü sızıntılar mevcut. Firmanın yeni ürünleri tanıtacağı ürün çıkış takviminin basına sızdırıldığı belirtiliyor. Bu sızıntılara göre Xiaomi şirketi yeni tanıtacağı Redmi amiral gemi modelinin yanında 2 farklı diz üstü bilgisayarı da tanıtması bekleniyor. Xiaomi tarafından üretilecek olan ilk diz üstü bilgisayarlar kullanıcılar tarafından oldukça merak uyandırmış durumda.